Arvamusfestivali eesmärk tõmbab ligi paljusid sarnaste mõtete ja ideedega organisatsioone ning ettevõtteid, kelle sihiks on ühel või teisel määral Eesti inimeste ja ühiskonna arengut soosida. Üheks selliseks ettevõtteks on Swedbank, kes nõu ja jõuga sõnarokkijatele tuge pakub.

“Arvamusfestival koondab Eestis kokku inimesed, kes soovivad kaasa mõelda, arutada ja lahendusi otsida väga suurele ringile teemadele. See on ainulaadne ja väga vajalik foorum, millesugust teist Eestist ei leia,“ ütles Swedbanki kommunikatsioonijuht Kristi Roost. „Arvamusfestival on juba kaks aastat näidanud ennast parimast võimalikust küljest. Meie ootame, et asi jätkuks samas vaimus.“

Roost lisas, et Swedbank toetab Arvamusfestivali, selle tolereeriva ja mõistva olemuse tõttu. „Oleme kindlad, et Arvamusfestival toetab viisaka, teise osapoole argumente arvestava arutelukultuuri arengut – see väärib tuge. Kui mõelda hetkeks, mis toimub näiteks pagulastega seotud teemadel nii peavoolu- kui ka sotsiaalmeedias, ei ole kahtlustki, et arutelukultuuri on vaja edendada“, selgitas Roost.

Enda aruteluoskuste proovile panemiseks ning arendamiseks pole Roosti sõnul paremat viisi kui erinevatest vestlusringidest osa võtmine ning festivalile võiks tema arvates tulla igaüks, sest teemadevalik on lai. Ta soovitab näiteks kuulata sisserändajate ja regionaalpoliitika alaseid arutelusid ning lisas, et pangandushuvilised võivad minna kuulama arutelu innovatsioonist panganduses VUNKi innovatsioonialal reedel, 14. augustil kl 14.30. Lisaks toimub reedel kell 17 Orualal Swedbanki Eesti juhi Robert Kitti osalusel arutelu teemal, kuidas oleks Eesti ettevõtetel lihtsam jõuda välisturgudele.

Leave a comment