Lastega festivalil

Lapsed on Arvamusfestivalile väga oodatud! Oleme mõelnud neile, kes juba ise enda jaoks olulistel teemadel arutleda soovivad, aga ka neile, kes veel kärudes ringi veerevad ning oma arvamust lastehoius või beebitelgis eelistavad avaldada. Loodame, et igaüks leiab oma ning et nii väikesed kui suured tunnevad end festivalil mõnusalt!

Sellel aastal keskendume muinasjuttudele ja turvalisusele. Teemades puudutame turvalist suhtlemist, küberkiusamist, muinasjutte ja muidugi meisterdame väga palju taaskasutusmaterjalidest. Programmi loomise kaasaaitajad on: Kultuurkapital, PAIde Lasteaed, Sookure lasteaed, Politsei, Paide Kunstikool.

13.AUGUST. 2021 Reede

Tasuta lastehoid kell 11.30 kuni 19.30

13.00 töötuba kunstiõpetaja Malle Kera juhendamisel. Tehakse voolimstöid, mille laps saab pärast kaasa võtta.

14.00- Spordimängud TONTERIGA

15.00- noortearutelu teemal Küberkiusamine ja selle ennetus.

Kaasa arutlevad Veebikonstaabel Karmen Raud, Noorsoopolitsei esindaja Malle Hermanson ja kohalikud noored.

16.00 – Pipi töötuba. Kaugel käinud ja palju näinud väike muinasjututegelane räägib lugusid ohtlikest olukordadest ja osaleja saab valmistada endale õnnekivi.

17.00 – Väike nõid kutsub mängima, luuga sõitma ja mööda seina ämblikuna ronima. Töötuba ronimishuvilistele . Püsti on pandud kõrge ronimissein, kus lapsed saavad oma jõudu ja osavust turvaköitega harjutada.

18.00 – Sipsiku töötuba. Muinasjutu Sipsik tahab ilus olla- peapaela meisterdamine, sõbrapael ja käevõru.

LASTEALA TEGEVUSED (Vallimäel laste mänguväljaku ümber)

14.AUGUST. 2021 Laupäev

Tasuta lastehoid kell 10.30 kuni 19.30

11.00 Sportmängud Kullapai ja Lillepaiga

12.00-16.00 Külas Politseimuuseum. Töötoas saab olla politseinik, tutvuda ametile vajalike vahenditega ja teha sõrmejälgi.13.00- Muinasjutuvestja Polina töötuba. (Kahte patsi põimitud tumedad juuksed, seljas pikk eredavärviline jakk; laual muusikariistad, mis hakkavad veidikese aja pärast järele aimama kangastelgede lõksumist ja lumehelveste keerlemist. Ja see naeratus! Muusik ja antropoloog Polina Tšerkassova on just niisugune, kes viib ajas rändama nii suure kui väikese).

14.00 – Printsess Katarina tahab Krooni. – Krooni meisterdamise töötuba koos muinasjutuga.

15.00 – Väike Nõid mängib Trips-Traps Trulli 

16.00-17.30 Piimandusmuuseum külalis töötuba. Mis on piim ja mis me sellest saame, teeme ise võid ja maitseme ikka ka.

17.00- Muinasjutuvestja Polina töötuba. (Kahte patsi põimitud tumedad juuksed, seljas pikk eredavärviline jakk; laual muusikariistad, mis hakkavad veidikese aja pärast järele aimama kangastelgede lõksumist ja lumehelveste keerlemist. Ja see naeratus! Muusik ja antropoloog Polina Tšerkassova on just niisugune, kes viib ajas rändama nii suure kui väikese).

18.00 – Lepatriinu ehitab kodu. Lille meisterdamine.

Samal ajal toimuvad tegevused lastealal: Tegevust jätkub terve päeva vältel ja lastega on tegelemas on vabatahtlikud PAIde lasteaiast ja Sookure lasteaiast. Avatud mängunurgad, meisterdused, Olemas ka puhketelk väikestele ja beebinurk.

Eraldi alana on ka tasuta lastehoid, kuhu saab vajadusel oma lapse viia, et lapsevanem saaks arutelusid kuulata.

Programmi töötubade kohta saab täpsemat infot lasteala infoviidalt.

Lisaks on võimalik lastel osaleda Rallirobotite töötas! TTÜ Robotiklubi ja Robotex pakuvad sel aastal koostöös Solaride’iga Arvamusfestivalil lastele huvitegevust. Meie töötoas saad ehitada isesõitva ralliroboti käepärastest vahenditest. Kaasa võtame ka telefoniga juhitavad robotid, millega saab ringrajal võidu sõita. Lapsed ja ka kõik teised robootikahuvilised leiavad meiega tegevust mitmeks tunniks.
Leiad meid festivali teemaalalt “Meie riik”, kuhu rallirobotihuvilised lapsed saavad mugavalt oma vanemad arutelusid kuulama viia, seniks kuni ise meiega koos roboteid ehitavad ja ringrajal rallivad. Töötuba toimub reedel 12:00-19:00 ja laupäeval 10:00-17:00!