Pärast festivali

Jätka arutelu või vii hea lahendus riigikoguni – Rahvaalgatus.ee

Soovitame arutelude korraldajatel oma aruteluteema edasi viimist Rahvaalgatus.ee lehele.

Rahvaalgatusveebis saad kirja panna oma ettepaneku, kutsuda teisi kaasa arutama, kaasautoritega pöördumise teksti koostada, valminud pöördumisele digiallkirju koguda ning vähemalt 1000 allkirjaga pöördumine ühe klikiga riigikogule saata. Kusjuures parlamendi komisjonid peavad pöördumist arutama ja sellele vastama.

NB! Arvamusfestivalilt koorunud arutelud saavad rahvaalgatus.ee lehel eraldi esile tõstetud. Samuti jagab festivali korraldusmeeskond neid algatusi oma sotsiaalmeedia kanalites, aidates nii saada teil tähelepanu kui ka hääli oma ettepanekutele.
Alustamine on lihtne – rahvaalgatus.ee keskkonnas tuleks koostada probleemi ja lahendusettepanekuid tutvustav tekst. Ei ole vaja seaduseelnõud. Oluline on, et lõplikud ettepanekud oleksid ladusalt loetavad.

Küsimuste korral soovitame võtta ühendust Rahvaalgatus.ee projektijuhi Maarja-Leenaga -> maarjaleena@rahvaalgatus.ee

Sinu teema on oluline. Sinu ettepanekud võivad muuta maailma. Alusta julgelt siit!

Jaga salvestisi Arvamusfestivalil peetud aruteludest!

Kui arutelu talletati festivalil helifailina, jõuab valmis materjal sinuni niipea kui võimalik, aga hiljemalt septembri lõpuks. Kui soovid musta materjali koopiat varem, võta ühendust talletamise projektijuhi Martiniga (martin.laidla@arvamusfestival.ee)

Kui tegid korraldatud aruteludest ise taskuhäälingu, veebiülekande või Facebooki otseülekande, on valmis materjal samuti talletatav ning kiiresti jagatav. Meie järelkuulamisvõimalused leiad siit.

Soovitame arutelu aktuaalsuse ja mõju suurendamiseks arutelust tehtud salvestusi jagada osalejate ning huvilistega, samuti arutelu korraldajate infokanalites, et head mõtted saaksid levida.

Hea näide!

Sotsioloogiaüliõpilaste liit korraldas 2017. aastal Arvamusfestivali avastuste alal arutelu “Reaalteadlane ja sotsiaalteadlane lõunalauas – uute ideede sünnipaik?”. All on hea näide, kuidas oma arutelus kõlanud ideed esile tuua lühikese klipina n-ö meelitajana. Samas on võimalik kiirelt jagada ka pikemat salvestust. Kasuta oma materjali ja posituste juures ka teemaviiteid #arvamusfestival #AFkaja.

Siin on pikem video, kus võetakse kokku grupiarutelu tulemused ehk jagatakse ettepanekuid 2017. aasta Arvamusfestivali hariduse ala arutelul “Kolme tõe tuba”.