Arvamusfestivalil osaleja juhis 2021

2021. aasta Arvamusfestival järgib Vabariigi Valitsuse korraldust, mis sätestab avalike ürituste korraldamise tingimused. Arvamusfestivali külastajatel tuleb tõendada üht kolmest:

  • COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimist
  • COVID-19 viiruse läbipõdemist
  • Varasemat testimist tervishoiuteenuse osutaja juures (maksimaalselt 72h varem tehtud PCR test või 48h varem tehtud antigeeni kiirtest)

Kiirtesti on võimalik teha ka kohapeal. Testimist (antigeeni kiirtest) viib läbi Confido Meditsiinikeskus ja test maksab külastajale 10€.

Tõendite kontrollimine

Kõik inimesed, kelle vaktsineerimiskuur on lõppenud, kes on põdenud COVID-19 haigust või kellel on olemas negatiivne PCR-testitulemus, saavad liikuda otse Arvamusfestivali sissepääsudesse, kus toimub tõendi kontroll. Sissepääsud asuvad Veski tänaval ning Tallinna tänaval. NB! Turvameeskond tagab, et Vallimäele pääseb ainult ametlikest sissepääsudest.

Et kontroll oleks sujuvam, soovitame QR-koodiga tõendi või immuniseerimispassi enne sissepääsu jõudmis välja otsida. Külastajad peavad olema valmis vajadusel näitama isikut tõendavat dokumenti.

Kontrollimisel kasutatakse TEHIK’u poolt loodud veebilehte kontroll.digilugu.ee ning andmeid selle käigus ei talletata.

Testimisest

Enne festivali

Koostöös Confido Meditsiinikeskusega pakume võimalust teha antigeeni kiirtest juba enne Arvamusfestivali ükskõik millises Confido testimispunktis. Nii on festivalikogemus sujuvam ja väärtuslik aeg ei lähe kaotsi kohapeal järjekorras seismise tõttu. Confido antigeeni kiirtesti soodushind on 10€ ja enne testimist palume kasutada märksõna Paide2021. Täpsema info Confido testimispunktide asukohtadega leiab siit.

Festivali ajal

Testminine toimub Paides, Tallinna tn. 11 parkimisplatsil. Oote- ja testimisalas on kohustuslik järgida teiste inimestega 2m vahet ning testimist läbiviivate inimeste juhiseid. Testimist viib läbi Confido Meditsiinikeskus ning testimine maksab 10€. Tasuda saab sularahas ja kaardiga.

Negatiivse testivastuse korral antakse külastajale käepael ning inimene saab alal vabalt liikuda. Positiivse testivastuse korral tuleb järgida personali juhiseid, lahkuda alalt ning võtta ühendust perearstiga.

Testimispunkt on avatud:

N, 12. august: 17:00-20:00
R, 13. august: 10:00-20:00
L, 14. august: 09:00-20:00

 

Vaktsineerimine

Arvamusfestivalil on võimalik end COVID-19 vastu vaktsineerida. Vaktsineerimine toimub aadressil Tallinna tn 9 (uus Tegevuskeskus-muuseum). Vaktsineerimist viib läbi Järvamaa Haigla ning vaktsineeritakse Pfizer vaktsiiniga. Vaktsineerimispunkt on avatud reedel 13.08 kell 10:00 – 18:00 ja laupäeval 14.08 kell 09:00-17:00. Vaktsineerimisele ennast eelnevalt kirja panema ei pea, kaasas peab olema isikut tõendav dokument.