Meedia on üks äärmiselt kirju nähtus või paik või kuidas iganes seda nimetada. See hiiglaslik teadetetahvel annab meile igapäevaselt nii olulist kui ka vähem väärtusliku infot. Ja seda ükskõik mis valdkonnast – alustades poliitikast ning majandusest, lõpetades kollaste kõmu-uudistega. Täpselt sama värvikad ja mitmekesised on ka selleaastase arvamusfestivali meediaalad, kust võtavad osa ERR, Ekspress Meedia (Delfi, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Maaleht), Postimees, Kuku raadio ja BNS.

Meediaaladel leidub arutelusid seinast seina – räägitakse kõikvõimalikel aktuaalsetel teemadel, mis puudutavad Eesti inimesi. Aruteludesse on kaasatud Eesti armastatuimad ajakirjanikud ning ühiskonnategelased, otseloomulikult saab arutelude käigus sõna sekka öelda iga festivalist osavõtja. Kindlasti ei puudu meediaaladelt ka raadiosaadete salvestused ja reportaažid.

Festivali avab Orualal toimuv Raadio 2 otsesaade “Olukorrast riigis”, kus päevapoliitilistel teemadel arutavad Ahto Lobjakas ja Allar Tankler. Pärast seda jätkatakse Orualal sõnavabaduse temaatikaga ja küsitakse: “Kuidas rääkida sellest, millest Eestis ei tohi rääkida?”.

Lisaks Kuku raadio ja Postimehe koostöös valmib poliitikateemalise raadiosaate “Keskpäevatund” avalik salvestus, mis läheb eetrisse otse arvamusfestivalilt.

“Postimehe alal tuleb muuhulgas jutuks äppide mõju väikefirmadele, sotsiaalmeediamõju noortele ning Google’i mõju meie tervisele,” täpsustab Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv teemalava arutelusid. Laupäeva hommikul kostitavad Postimehe ajakirjanikud festivalikülalisi värske kohvi ja veelgi värskema ajakirjandusega.

AF_meedia

Ekspress Meedia loovjuhi Ester Vaitmaa sõnul saab nende teemaalal vastused näiteks küsimustele: kas õnn peitub rahas, kas maale elama minek tasub end ära ja kas stand-up on Eesti uus teater? Lisaks Eesti toidu erilistest maitsetest ning nende populariseerimisest tuleb kõnelema ei keegi muu kui Evelin Ilves.

“ERRi stuudioalal toimuv ETV+ arutelu mõtiskleb selle üle, kas telekanal on vaid lihtsakoeline meelelahutus või saab ETV+ kaasabil lahendada ka ühiskondlikke probleeme,” tutvustab ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa nendepoolset meediaarutelu lähemalt. Jututeemaks tulevad ka ristmeedia väljund laste kasvatamise abivahendina ning sidusus meie ühiskonnas.

Kui mingil hetkel peaks tekkima soov festivalimelust puhata, siis kerge kosutuse saamiseks saab suunduda Paide keskväljakul asuvasse BNSi pressikohvikusse, kus leiavad aset päevakajaliste teemade vestlusring ning “Pressiklubi” salvestus.

Kes ühel või teisel põhjusel Arvamusfestivalil osaleda ei saa, siis ERR, Postimees ja Delfi pakuvad oma kodulehel võimalust jälgida otseülekandeid festivalilt ning videoklippe aruteludest!

Tutvu arvamusfestivali kavaga siin: www.arvamusfestival.ee/kava/

Leave a comment