Juba viimased kaks aastat on Eesti Rahvusraamatukogu lisaks arutelude korraldamisele kaasa võtnud teemakohaseid raamatuid, mida inimesed Arvamusfestivali ajal koju kaasa saavad laenutada.

Raamatute laenutamine on igati keskkonnasäästlik: sa ei pea kõike omama ja ega sageli pole ruumigi kõigi heade raamatute jaoks. Teiseks hoiame raamatud liikumises: üks raamatu eksemplar võib inspireerida kümnete lugejate elu ja anda tõuke positiivsete muutuste toimumiseks.

Arutelualal “Tõde ja õiglus” on fookuses desinformatsioon, infomanipulatsioon ja muud sarnased teemad. Mida rohkem infot, seda suurem on tõenäosus sattuda ka desinfo või valeinfo otsa ja olla infomanipulatsioonide küüsis. Hea, kui me need olukorrad ise ära tunneme, halvem, kui tähelegi ei pane. Seda olulisem on, et räägiksime, mis on teadlik infoga mõjutamine. Oluline on ka see, et saaksime end selles vallas ise harida ja lugeda, et osata tähele panna. Tahame ju kõik oma elu eest ise otsustada ja et meie otsused tugineksid õigel ja kallutamata infol.

Ka välkraamatukogusse võtame kaasa valiku raamatuid desinformatsiooni, valeuudiste, propaganda ja muudel sarnastel teemadel. Lisaks leidub välkraamatukogus raamatuid tehisintellekti, investeerimise, juhtimise, enesearengu, digimaailma teemadel ning üldiseid inspiratsiooni andvate inimeste elukäike ja teisi tänapäeva teemakäsitlusi.

Raamatuid saab lihtsasti kaasa laenutada, pead olema vaid meie kasutaja. Kui sa veel ei ole kasutajaks registreerinud, siis saad seda ise teha internetis (https://sso.nlib.ee/register) või kohapeal. Ja tagastada saab raamatuid lihtsasti Omnivaga ükskõik millisest Eestimaa nurgast: https://www.nlib.ee/et/laenuta#omniva  

Lisaks on kohal meie infospetsialistid, kes saavad aidata mõne arutelu täienduseks lisainformatsiooni leida. Küsige julgelt ja kohtume juba varsti Arvamusfestivalil!

Tule laena raamat kaasa või naudi kohapeal!

—-

Aruteluala “Tõde ja õiglus” korraldavad Eesti Rahvusraamatukogu koostöös Kultuuriministeeriumiga, Eesti Kohtud, Tartu Ülikool, Statistikaamet, MTÜ Korruptsioonivaba Eesti, Eesti NATO Ühing koostöös Konrad Adenaueri Fondiga ja Soome Instituut.

Marta Hang
Eesti Rahvusraamatukogu