AF_toetajapostitus Nortal

Arvamusfestival saab juba kolmandat aastat toimuda tänu headele inimestele ja organisatsioonidele, kes seal osalevad, korraldamises kaasa löövad või omalt poolt finantsvahendite kaudu toetavad. Nende seas, üks paljudest, on ka rahvusvaheline tarkvaraarendusettevõte Nortal.

“Eestis on kahjuks viimasel ajal välja kujunenud olukord, kus avalikus diskussioonis eksisteerivad väga tihti kaitse- ja ründeasendid, vabale arutelule ruumi ei jäeta. Inimesed istuvad enda loodud kaevikutes ning kui keegi julgeb pead tõsta ja välja tulla vähegi vastuolulisemate arvamustega, siis tõmmatakse sinna kohe tuli peale,” ütles Nortal Eesti juht Priit Alamäe.

Ta lisas, et Arvamusfestival on hea platvorm uute ideede esilekerkimiseks ja avaliku diskussiooni algatamiseks, sest juba ürituse formaat eeldab konstruktiivsust ning mõttevabadust.

“Arutledes on võimalik välja sõeluda need uued mõtted või nutikad lahendused, mis muudavad nii meie endi kui ka meie laste elu paremaks. Just seetõttu peaksid kõik, kel midagi hinges pakitsemas, kindlasti Paidesse kohale tulema,” lisab Alamäe. “Arvamuse kujundamine eeldab loovust, oma mõtete arusaadavaks tegemine väljendusoskust ja tagasiside küsimine omakorda kuulamisoskust – juba puhtalt nende oskuste lihvimine Eestimaa suves teeb meist paremad inimesed.”

Alamäe ütles, et Nortal toetab Arvamusfestivali, kuna ettevõtte meeskond hindab festivali korraldajate soovi panustada muu hulgas Eesti infoühiskonna arendamisse, digikuvandi kujundamisesse ja e-Eesti visiooni värskendamisse. “Aga ka seetõttu, et arutletakse selle üle, kuidas Eesti ettevõtete välisturgudel läbilöömise ja hakkamasaamise võimekust tõsta või kuidas saavad näiteks idufirmad ja suurettevõtted teineteisele tulevikus kasulikud olla.”

Nortalil on Eesti e-kuvandi eksportijana olemas reaalne kogemus sellest, mida tegelikult mujal maailmas oodatakse ja mis on lahendamist vajavad probleemid. “Meil on ka ideid, kuidas Eesti e-riigi kogemust ja visiooni veelgi paremini paketeerida ja tootestada. Seega tahaksime oma mõtetele tagasisidet ja oleme juba ette väga põnevil võimaliku tulemuse pärast,” ütles Alamäe. „Samuti ootame huviga vabu ja lennukaid mõtteid selle kohta, kuidas meie e-riik uuele tasemel viia.”

Leave a comment