AF_puudel_no99Sõnarokifestival võtab sel aastal tõelise peo kuju: pisike Paide keskväljak muutub laupäeva, 15. augusti õhtul NO99 Tantsulaagri juhtimisel tantsuväljakuks ning reedel ootab pealinna kohvik Must Puudel osalejaid Paide Plazasse Puudlidiskole.

Alati menukas NO99 Tantsulaager lubab seegi kord täiesti pöörast tantsu vihtumist. Ei mingeid piiranguid ega kramplikku tammumist, ainult stiilne ja ennastunustav tants kuumas augustiöös. Ka Paides astuvad osalejate ette koreograafid, kes šikid liigutused ette näitavad ning kogu linna energiast pakatama panevad.

„Ütleme nii, et algajale ja Eesti tantsumehele võib see energia, mis laval esitantsijate kehavõngete järel tekib, paras šokk olla. Seda muidugi positiivses mõttes. Eks alguses tundus ikka natuke jabur keset Vabaduse väljakut ringi karata, aga kogu melu keskel tekib selline naljakalt kaasahaarav moment, kus avastadki end kõigi teiste keskelt kaasa tantsimast,“ meenutas Maailmapäeva Tantsulaagris osalenud Getrin oma kogemust. „Paras energiasüst kogu päevaks ja lisaks hea doos huumorit,“ sõnas ta.

Reedese festivalipäeva lõppeb Paide Plazas, mille kaks korrust ja terrass muutuvad vaid üheks õhtuks Mustaks Puudliks. Plaza muusikaline menüü pakub Puudlidisko parimaid palu: Heidy Purga, Madis Aesma, Sander Mölder jt ning erikülalisena Onu Bella.

„Üldiselt loob muusika Musta Puudli meeleolu, mis peaks suurepäraselt haakuma ka Paide Plaza olemusega,“ rääkis Musta Puudli programmijuht Liisi Ree. Niisiis kõlavad kelmikad viisijupid funki, souli, vanakooli house’i ja ka disko esindajatelt, neist viimaseid paneb eriti sageli peale Puudlidisko erikülaline Onu Bella. „Onu Bellat teavad ju kõik, ta tasakaalustab suurepäraselt Tallinna ja Paide ühispidu,“ selgitas Ree. Ta meenutab soojalt ka Onu Bella Marta raadio eetris olnud saateid, mis võlusid ühtaegu nii muusika kui ka vahetekstidega.

„Ma usun, et see tuleb põnev elamus, sest Paide Plaza iseenesest on juba eriline – sellistesse kohtadesse iga päev ei satu,“ arvas Ree, kelle sõnul on Plazasse jäänud Musta Puudli kohvikule sarnast nostalgilist hõngu. „Arvamufestival ja Must Puudel on täiuslik nädalavahetuse kava,“ lisas Ree muiates.

NO99 Tantsulaager algab 15. augustil kell 22, mil alustatakse ilma eestantsijateta soojendus-diskoga, hiljem astuvad tantsijate ette koreograafid. Tantsulaager lõpeb orienteeruvalt kell 1. Üritus on tasuta, soovitame end uudistega kursis hoidmiseks registreerida ka Tantsulaagri Facebooki üritusele.

Musta Puudli pidu algab 14. augustil kell 22, sissepääs maksab 5 eurot. Värskemate teadetega kursis olemiseks soovitame ka piiluda Puudlidisko Facebooki üritusele.

Leave a comment