phillyjoesArvamusfestivali kohvikualale kerkib tänavu päris oma džässiklubi: Tallinnas tegutsev Philly Joe’s lubab festivali ametlikul kohvikualal pakkuda erinevaid maiuseid kuulmismeeltele. Lisaks antakse osalejatele võimalus koos parimate artistidega muusikaliselt arvamust avaldada. 

Philly Joe’s on Tallinnas tegutsenud tänaseks vaid poolteist aastat, kuid Eesti ainukesel vaid džässmuusikale pühendunud klubil on lootust, et muusikute kohtumis- ja harjutamispaigana võidaks välja vedada vähemalt kolm kümnendit.

„Philly Joe’si võib tegelikult mõista kui arvamusavaldust. Meie, asutajad, avaldasime arvamust, et Eesti väärib üht päris õiget džässiklubi. Sellist kohta, kus kuulata autentses keskkonnas noori talente ja ka džässigurusid,“ rääkis klubi üks loojatest Reigo Ahven.

Niisiis saigi oma-alagatuslikult Tallinna Tatari tänavale loodud koht, kus võivad käia harjutamas kõik soovijad ning mille poole võiksid pöörduda ka välismaised artistid. „Näiteks siis, kui kontsert on läbi, aga tahaks veel musitseerida,“ täiendas Ahven.

Taoline vaba ja inspireeriv õhkkond valitseb ka Arvamusfestivali ajal, kui Philly Joe’s kolib kaheks päevaks festivali kohvikualale Paide Vallimäel. See tähendab ka seda, et kuigi enamasti musitseerivad kohvikualal professionaalsed muusikud, on alati ootel veel üks mänguvalmis kitarr.

„Kui oskad kas või kolme tuuri mängida, võid tulla otse kuulajate seast, kitarri võtta ja mõnuga mängida. Meie põimime sinna ümber kõik muu. On kindel, et sellest kujuneb kõigile üks kirgas elamus,“ innustab Ahven osalisi hetkeks sõnadest loobuma ja nootide kaudu argumenteerima. Ka tema ise astub festivalil üles pigem musikaalsete arvamusavaldustega.

Lisaks muusikalisele suhtlusele loodavad Philly Joe’si tegijad täita festivalil veel ühe eesmärgi. Klubi asutades jälgisid mehed põhimõtet: ehedas Eesti klubis olgu Eesti instrumendid. Nii soetatigi klubile igas mõttes kallis instrument – Estonia tiibklaver. Nüüd loodavad nad, et klaverifondi panustamisega soovivad klubi arengut toetada ka teised.

„Ideaalis loodame festivalilt koguda ühe klahvi raha – see on 273 eurot,“ ütles Ahven. Kokku on jäänud tasuda veel 41 klahvi eest. Ahven loodab, et inimesed ei unustaks, kuivõrd vabastav, rõõmustav ja kohati ka perspektiivne muutev on ükskõik millisel kultuurisündmusel osalemine. „Meil on rõõm, au ja privileeg anda panus sellesse, et festival oleks mitmekülgne ja interdistsiplinaarne; et panna osalisi tegema väikest restarti ja pakkuda positiivset ja musikaalset teineteisemõistmist,“ lausus muusik.

Muusikutega saad reaalses maailmas kohtuda Tallinnas aadressil Tatari 4 ja virtuaalmaailmas kodulehe või Facebooki fännilehe kaudu.

Leave a comment