6177597017_2dcf585382_bInspireerituna arvamusfestivalist korraldavad lätlased tänavu samasuguse ürituse – Sarunu festivāls «LAMPA» ehk vestlusfestival LAMP ootab huvilisi Cēsises 3. ja 4. juulil.

Festivali korraldab Läti fond Dots (endine Sorosi fond), mille inimesed käisid eelmise aasta septembris külas Avatud Eesti Fondi (AEF) XIX avatud ühiskonna foorumil.

Külaskäigu ajal rääkis AEFi juht Mall Hellam neile ka arvamus- festivalist. «On hea meel, et meilt saadud inspiratsioon nii kiirelt juba sel suvel vilja kannab,» ütles Hellam. «Väga huvitav on jälgida, milliseks lätlaste alles arenemisjärgus programm kujuneb, millele nad keskenduvad, kas meil on palju samu probleeme ja kattuvusi ning millised on erinevused. Pealinnakesksus, piiri- alad, ääremaastumine ja lõimumisküsimused tulevad sarnaste probleemkohtadena esimesena meelde.»

Dotsi fondi juht Ieva Morica selgitas, et eesmärk on luua kohtumispaik aruteludele, kus tulijad saavad vahetada mõtteid ning tavainimesed arutlevad koos poliitikute ja otsustajatega Läti tuleviku üle.

Peale Paide arvamusfestivali ammutasid ka lätlased inspiratsiooni Rootsi Almedaleni ja Taani Folkemødeti festivalist.
Osa arvamusfestivali meeskonna liikmetest on LAMPi endale juba kalendrisse märkinud.

Järva Teataja, 26.03
“Lätlased teevad oma arvamusfestivali”

Leave a comment