ab9ee551467fb4f779-71109377Kui Läti festival kujuneb edukaks, võiksid kahe riigi mõttepäevad tihedat koostööd teha.

„On hea meel, et meilt saadud inspiratsioon nii kiirelt, juba sel suvel vilja kannab,” rääkis Avatud Eesti Fondi juht Mall Hellam, kes tutvustas lätlastele festivali eelmise aasta septembris.

„Väga huvitav on jälgida, milliseks kujuneb nende praegu alles arenemisjärgus olev programm. Millele lätlased keskenduvad, kas meil on palju sarnaseid probleeme ja kattuvusi ning vastupidi – millised on erinevused,” selgitas Hellam. Ta lisas, et kui lätlaste festivalist saab nii nagu Paide festivalistki menuk ning seal tõstatatud ideed leiavad laialdast ühiskondlikku kajastust, siis võiks kahe festivali vahel tulevikus toimuda ka tihedam koostöö.

Läti Sarunu Festivāls LAMPA ehk vestlusfestivali LAMP korraldaja Ieva Morica sõnul on Eesti festival kõige lähedasem sellele, mida lõunanaabrid ise korraldada soovivad. Morica lisas, et korraldamise üle on aru peetud ka Eesti festivali peakorraldaja Kristi Liivaga, kelle mõtted ja tähelepanekud on neile suureks abiks olnud.

Demokraatia väärtus

Morica sõnutsi on 3.–4. juulil Cēsises ehk eesti keeli Võnnus toimuva festivali peamine eesmärk rõhutada demokraatia tähendust ja väärtust. Seda nii tõsises kui ka lõbusas võtmes. „Demokraatia ei ole lihtsalt millegi lõpp, see on protsess ja selle toimimist peab tähistama kultuurse vestlusega, kus inimesed leiavad rõõmu erinevate arvamuste vahetamisest.”

Eesti Arvamusfestivali kommunikatsioonijuhi Liis Kängsepa sõnul kavatseb osa Eesti meeskonnast ka Läti festivali külastada ning seda oodatakse suure põnevusega. „Meil on väga hea meel, et arukate arutelude pisik levib, ja me hoiame lätlastele kõvasti pöialt, et nende festival hästi õnnestuks,” lisas Kängsepp.

Eesti Päevaleht, 27.03
“Lätlased korraldavad oma arvamusfestivali”, autor Piia Puuraid
Foto: Martin Dremljuga. Arvamusfestivali lõppvaatus 2014

Leave a comment