Selle aasta plakatikujunduse autor on, nagu Arvamusfestivalil ikka kombeks, Kõrgema Kunstikooli Pallas tudeng Joosep Sepp. 

Arvamusfestivali 2021. aasta plakati autor

Joosep on pärit Võrust, kus ema ta 7-aastaselt Võru Kunstikooli pani. Sellele järgnes Tartu Kunstikool ja illustratsiooniõpingud ning viimasena Kõrgem Kunstikool Pallas ja meediadisaini eriala, mida ta hetkel lõpetab. Joosepi enda sõnul pakub talle kõige rohkem põnevust praktiliste ja põhjendatud disainlahenduste loomine ning lähteülesannete lahkamine. Kunsti harrastab ta puhtalt loomingulisel eesmärgil ka, aga seda pigem köögis pliidi ääres kokates.

Selleaastane plakatikujundus on julge – ühest küljest üsna kriitiline, teisalt aga humoorikas. “Lisasin UFO, kutsika, hobusemaski ning veel mõned pisidetailid, et vaatajal oleks põhjust samm lähemale astuda, uurida ning ehk ka natuke muiata,” seletab Joosep, miks plakatil võib näha isegi lendavat taldrikut. Tema eesmärk oli kujutada erinevate subkultuuride, vanusegruppide ning ideede esindajaid tahumata ning vaba käega joonistatud illustratsioonidena. Kuna Arvamusfestivali lähteülesanne oli täiesti piiritlemata loomingu võimalus, otsustas Joosep võtta hoopis monokromaatilise lähenemise.  Sellise lähenemise mõte oli luua kontrast viimase paari aasta jooksul populaarseks saanud ülipuhaste ning värviliste illustratsioonidega. Olles kõik karakteris käsiti üles joonistaud, sidus ta nad ühtsesse kompositsiooni, üritades vältida tegelaste vastandumist eri leeridesse ning muid agressiivseid alatoone. Tulemus on teie ees: pungilik kompositsioon karakteritest, mis väljendab ausust ning vastanduvate arvamuste aktsepteerimist. 

Arvamusfestivalile Joosep veel  sattunud pole, kuid kavatseb seda sel aastal muuta. Küsimusele, millest Eestis tema arvates liiga vähe räägitakse, vastab ta nii:  „Minu arvates ei räägita Eestis piisavalt isikliku vastutuse võtmise olulisusest. Arvan, et erinevalt eesmärkide seadmisest ja nende poole püüdlemisest ei paku õiguste ning hüvede taga ajamine inimesele pikaajalist rahulolu. Teine suur probleem on minu arvates see, kuidas inimeste arvamused kipuvad kujunema lähtudes ideoloogiast mitte teaduspõhisusest ning faktidest.“ Oleme temaga vägagi nõus!

Aitäh, Joosep!

Arvamusfestivali arengutega saad end kursis hoida, kui jälgid Arvamusfestival 2021 üritust Facebookis.