Paide Kinos: Dokumentaalfilm “Riigikogu direktor”

Tagasi kava juurde

Paide Kinos: Dokumentaalfilm “Riigikogu direktor”

Ürituse lava: Kultuuriprogramm

"Audiovisuaalse monumendi rajamine Ülo Nugisele kui Eesti taasisesvumise arhitektile on meie põlvkonna kohustus ja kui siia veel lisada putši 30. aastapäev ning Nugise kui karismaatilise poliitiku paljude jaoks juba ununenud tähelend, siis doki tegemiseks on põhjust piisavalt," lausus Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald. "Ta põhimõttekindlus ja sirgejoonelisus on see, mis tänaseid otsustajaid vaadates just on puudu..."

Doki režissöör on Toomas Lepp, stsenarist Hannes Rumm. "Oleme püüdnud leida maksimaalselt palju videomaterjali, mis iseloomustaks Nugise teekonda 20. augustini 1991," kinnitas Toomas Lepp, kelle jaoks tormilised 1990ndate algusaastad on erakordselt tuttavad. "Oleme leidnud ka ühe erilise pärli, kui ENSVst valitud rahvasaadikud tähistavad Moskvas Edgar Savsiaare sünnipäeva, teiste seas ka Ülo Nugis. Need kaadrid on elavad ja iseloomustavad igas mõttes seda ajastut."

Vaata treilerit: https://epl.delfi.ee/artikkel/94127111/vaata-treilerit-dokumentaalfilm-ulo-nugisest-riigikogu-direktor-jouab-kinodesse-12-augustil

Detailid

Arutelu keel: Eesti
Arutelu juht:
Osalejad:
Korraldaja: